Interaktywność

Ludzie mają dość telewizji zamkniętej, która jedynie oferuje przekaz, a nie daje możliwości, by samemu go współtworzyć. Stąd wspomniane wyżej platformy kontaktowe, ale bynajmniej nie wyczerpuje to wszystkich możliwości.

Współczesna telewizja może i powinna być interaktywna, czyli stawiać na bezpośredni kontakt z ludźmi. Doskonałym przykładem są audycje, do których mogą zadzwonić widzowie i wypowiedzieć się na antenie.

Takie pojawiły się w różnych telewizjach już dawno. Bodaj pierwszymi przejawami tak rozumianej interaktywności były konkursy telefoniczne, kiedy to dzwoniąc do studia można było wygrać atrakcyjne nagrody.

Obecnie możliwości są znacznie bardziej interesujące. Odbiorcy mogą zabierać głos w sprawach politycznych, komentować rzeczywistość wokół oraz wszelkie wydarzenia, które mają miejsce w kraju i poza jego granicami.

Przykładem takiej audycji na polskim rynku kanałów informacyjnych może być „Szkło Kontaktowe” z TVN24, gdzie poza rozmowami z widzami wyświetlane są też nadsyłane SMS-y.

zakladanie-firmy.zdobywca.org.pl okulista.gorące.com.pl