Telewizja Republika

W ramach budowania przeciwwagi dla mediów liberalno-lewicowych zdecydowano się na powołanie do życia TV Republika. Kanał informacyjny tworzony przez dziennikarzy kojarzonych z prawicą i obozem konserwatywnym rozpoczął nadawanie 10 kwietnia 2013 roku, w trzecią rocznicę katastrofy smoleńskiej.

Filarem stacji i jej redaktorem naczelnym został Bronisław Wildstein, były szef TVP i jeden z najbardziej znanych publicystów konserwatywnych w Polsce. Pracę w Republice znaleźli dziennikarze oraz publicyści związani z redakcjami tygodników „Do Rzeczy” i „Gazety Polskiej”, portalu Fronda.

pl, a także postacie działające niezależnie, ale utożsamiane z ideami prawicowymi. Jednym z elementów identyfikacji kanału jest podkreślanie niezależności oraz opozycji wobec mediów głównego nurtu.

Pojawienie się TV Republika spotkało się z nieprzychylnymi reakcjami części publicystów oraz mediów kojarzonych z lewicą. Dostęp do kanału jest płatny – aby go oglądać należy wykupić go w ofercie sieci kablowej lub nabyć specjalną kartę klubową, która umożliwia oglądanie programów online.

www.zdrowesrodowisko.com.pl celebritiesclub.pl